Slovníček pojmů

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Písmeno A

Aqua Thermo tex

Porézní laminátová membrána (10m vodní sloupec/9380g/m2/24hod). Video jak funguje membrána.

Asoflex

Asoflex

Tato technologie Asoflex byla představena již v roce 1981. Jedná se o vstřikovanou mezipodešev obuvi, velmi lehkou a odolnou. Svou variabilní sílou poskytuje přirozenou spojnici mezi chodidlem a podešví.

červeně je zobrazena struktura AsoflexPísmeno B

BHB Micro (Body Heat Barrier)

Termoizolační materiál, který se svými parametry řadí ke špičce mezi nejvýkonnějšími materiály pro extremní použití na současném outdoorovém trhu. Zařazení do kolekce předcházela mimo jiné též série srovnávacích měření v akreditované testovací laboratoři, kdy BHB Micro vykazoval nejvyšší hodnoty tepelného odporu mezi všemi měřenými značkovými izolačními materiály. BHB Micro používá ve svých produktech řada renomovaných světových značek, na rozdíl od značkových termoizolací však většinou nesou vlastní komerční název a tím i výhradní právo k jeho používání. Základem termoizolace BHB Micro jsou silikonizovaná ultrajemná mikrovlákna, jejichž povrch díky mikroskopickým rozměrům váže velké množství molekul vzduchu, a výborný loft, kterého je dosaženo kombinací mikrovláken se strukturou silnějších dutých vláken. Tyto dva aspekty připravují optimální fyzikální podmínky pro dosažení jeho vynikajících tepelně izolačních parametrů. BHB Micro je velmi lehký, měkký, prodyšný, dobře stlačitelný. Snadno se udržuje, lze jej prát, velmi rychle schne. Silikonizovaná vlákna odpuzují vodu a díky své hustotě tvoří barieru, která částečně chrání uživatele proti vlhkosti a udržuje jej v suchu a v teple i při extrémních podmínkách. BHB Micro je velmi zdařilá náhrada peří, na rozdíl od něj však velmi vhodný pro alergiky.


Písmeno C

Chameleon3

Chameleon3Softshellový strečový materiál vhodný na výrobu sportovního oblečení pro dynamický pohyb. Prodyšný materiál a s určitou mírou odolnosti proti větru. Chameleon je rychle schnoucí (výborný odvod vlhkoti na povrch materiálu, kde se rozprostře a velmi rychle uschne) a voděodolný.

 • 174g / m2, 89% Polyester, 11% Spandex dvojitá vazba
 • struktura tohoto materiálu výborně odvádí vlhkost na povrch materiálu, kde se vlhkost rozloží na povrchu a rychleji uschne
 • prodyšnost 13.0cc max (JIS L 1096 / ASTM D737)
 • DWR úprava materiálu - stupeň hodnocení 5

Cordura

Cordura

Tkanina z polyamidových vláken vyznačující se vysokou pevností a ohebností při zachování velmi nízké hmotnosti. Cordura se velmi snadno udržuje a je velmi odolná proti otěru a protržení.Písmeno G

DAC Featherlite

DAC Featherlite jsou stanové tyče, které dosáhly největší pevnosti v poměru k hmotnosti. DAC Featherlite jsou až o 15% lehčí než tyčky běžné hliníkové slitiny srovnatelného průměru a síly stěny. Technologie Featherlite je založena na vytlačování namísto lepených vložek. Tím se výrazně snižuje hmotnost spoje. Navíc je méně náchylný k selhání, protože bez zvláštní vložky ve spoji, je zde menší riziko porušení. Přesto je dodržena rovnováha pevnosti mezi vlastním segmentem tyčky a spojem.

DRY ZONE

Porézní laminátová membrána (15m vodní sloupec/9380g/m2/24hod).Písmeno e

Eloxovaný hliník

Tvrzený hliník /Hard Anodizing of Aluminum /eloxování. Běžně používaný název tvrzený hliník je určitě drobet nepřesný . Jde o hlubokou katalizaci, při které se odstraní nežádoucí vlastnosti hliníku Oxidace /uvolňování nežádoucích látek/. Tímto technologickým procesem se zároveń zvýší mechanická oděruvzdornost, usnadní údržba /mytí/ a současně se výrazně méně napaluje . Ale zůstanou specifycké vlastnosti hliníku jako je nízká váha, skvělá tepelná vodivost . Hlavní uplatnění tato technologie našla hlavně ve výrobě at již turistického ,tak kuchynského nádobí/ pánve, formy na pečení/ včetně profesionálního použití v hromadném stravování .Písmeno G

Gelanots XP

Gelanots XPGelanots XP je unikátní hydrofilní membrána, která je laminací spojena s textilním materiálem sportovního oděvu. Tvoří dokonalou ochranu proti nepřízni počasí a současně udržuje stálé mikroklima na povrchu těla v klidu i při intenzivní fyzické zátěži. Byla vyvinuta pro aktivní sporty v přírodě a její parametry uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na komfort uživatele.

Gelanots XP


GORE-TEX®

GORE-TEX® Extended ComfortGORE-TEX® je materiál složený z úzké pórovité membrány z fluoropolymeru vázané nejčastěji na nylon nebo polyester. Membrána má okolo čtyř biliónů pórů na centimetr čtvereční, čímž se stává neprostupnou pro tekoucí vodu a zároveň umožňuje skrze sebe výpar. Materiál je tedy nepromokavý a vzdušný.

Obuv, ve které dojdete kamkoli. Obuv GORE-TEX® ochrání vaše nohy a udrží je v suchu, protože je trvale nepromokavá a prodyšná. Obuv GORE-TEX® je navržena tak, aby poskytla optimální klimatický komfort při celé řadě outdoorových aktivit.

Doporučené použití:

 • Dokonalé pohodlí za každého počasí, ve všech ročních obdobích.
 • Optimální kombinace prodyšnosti a tepelné izolace.
 • Nohy zůstanou v teple a suchu, neboť ani v extrémních podmínkách se v obuvi nehromadí pot.
 • Obuv je trvale nepromokavá, a proto nepropouští vlhkost z vnějšího prostředí.

> více informací naleznete na www.gore-tex.cz


GORE-TEX® Extended Comfort

GORE-TEX® Extended ComfortObuv GORE-TEX® Extended Comfort. Špičkové řešení pro obuv, které vás posune alespoň o krok před soupeře. Obuv je vyrobena z extrémně prodyšných a nepromokavých materiálů. Aby vyhověla náročným požadavkům, jsou jednotlivé součásti i samotná konstrukce dokonale sladěny. Obuv GORE-TEX® Extended Comfort je trvale nepromokavá, extrémně prodyšná a udrží vaše nohy v suchu a pohodlí za každého počasí, dokonce i při namáhavé fyzické aktivitě.

 • trvale nepromokavá a prodyšná
 • optimální klimatický komfort
 • do mírných a teplejších podmínek
 • při intenzivnější aktivitě
 • pro použití uvnitř i venku
 • bez izolační vrstvy, takže nezadržuje teplo

Ideální do mírných a teplejších podmínek a při intenzivnější aktivitě.

Doporučené použití:

 • obuv pro děti i dospělé na běžné nošení a cestování na
  jaře/v létě nebo v mírném podnebí
 • běžecká, krosová a golfová obuv

GORE-TEX® Extended Comfort


GORE-TEX® Performance Comfort

GORE-TEX® Performance ComfortTrekingová obuv GORE-TEX® Performance Comfort je určena pro nejrůznější outdoorové aktivity. Všechny použité materiály, od podrážky až po svršek, jsou vybírány s maximální péčí a společně tvoří dokonale padnoucí botu. Trekkingová obuv GORE-TEX® Performance Comfort není jen trvale nepromokavá a prodyšná, ale také pevná a odolná, a proto vám zajistí maximální ochranu a pohodlí bez ohledu na to, jak dlouhá a namáhavá je vaše cesta.

 • trvale nepromokavá a prodyšná
 • optimální klimatický komfort
 • do mírných podmínek
 • pro nejrůznější outdoorové aktivity
 • s tenkou izolační vrstvou, která udrží střední množství tepla

Doporučené použití:

 • turistická, trekingová, motocyklistická, multifunkční obuv
 • obuv na plachtění atd.
 • obuv pro děti i dospělé na běžné nošení na podzim a v zimě

GORE-TEX® Performance Comfort
Písmeno N

Natural Shape

Natural Shape

Boty, které se maximálně přizpůsobí Vašemu chodidlu a umožní Vám vychutnat pohyb v přírodě s maximální intenzitou a prožitkem. Konstrukce Natural Shape respektuje přirozený tvar chodidla ze všech stran, boty se rozšířily v oblasti prstů, snížil se nárt, zaoblila se spodní část boty vč. podešve Vibram® Natural Shape. V přední prstové části je bota pevná s výztuhou špice a gumovou obsázkou, od nártu k patě se stává flexibilní. Mezipodešev z EVA materiálu se vstřikovanou PU kostrou Natural Shape Asoflex o různé síle materiálu. Anatomicky tvarovaná vnitřní vložka. GORE-TEX® membrána.

Natural ShapePísmeno M

MUSH®

MUSH®Na začátku byl sandál, ze kterého vyrostl celý životní styl: Mush® představuje vrchol pohodlí a svobody. Použitý materiál Dupont Durapontex EVA poskytuje odpružení a perfektně kopíruje tvar chodidla. Stélka je navíc vybavena antimikrobiální ochranou. A výsledek? Noha se cítí jako v bavlnce.Písmeno N

Nubuk

NubukNUBUK je kůže broušená z lícové strany s hladkým sametovým povrchem. Odolná proti oděru a pronikání vody. Nubuk je nejkvalitnější svršková kůže /semiš/ s dlouhou životností. Ošetřujeme pouze speciálními impegnačními a renovačními spreji na Nubuk. Nikdy nekrémujeme a pokud ano, navždy ztratíme sametový vzhled kůže a získáme kůži hladkou.Písmeno P

PBA Free

pba-freeVýrobek neobsahuje zdraví škodlivý uhlovodík BPA (Bisfenol A).

BPA (2,2-bis(4-hydroxyfenyl)pro­pan) je používán k výrobě PET lahví, kojeneckých lahví, plastových příborů, dóz na potraviny ad. a zvyšuje riziko rakoviny prsu, úbytek spermií u mužů. Může mít neblahý vliv i na endokrinní systém, způsobovat onemocnění srdce, cukrovku či problémy s erekcí.

pba-free


POLARTEC Alpha

Polartec Alpha je univerzální materiál v širokém rozsahu podmínek a použití. Tento materiál mimořádné izoluje, je výjimečně prodyšný a sbalitelný. Polartec Alpha je velmi lehký a pohodlný.

 • 80 g / m2 Polyesteru, střední vrstva izolace
 • poskytuje teplo bez hmotnosti a velikosti tradičních izolačních materiálů
 • prodyšný, aby poskytoval pohodlí při všech aktivitách: neomezuje pohyb vodních par
 • rychle schne, aby minimalizovaly tepelné ztráty
 • univerzální, vhodný pro širokou škálu aktivit, jako střední nebo vnější vrstva
 • chrání i proti větru
 • lze prát v pračce

Polartec AlphaPísmeno R

RET

Klasifikace prodyšnosti látek v těchto jednotkách je pak následující:

RET   <  6 velmi dobrá                   nad 16 000 g/m2 za 24 hod.
RET       6 - 13 dobrá                            6 000 - 15 000 g/m2 za 24 hod.
RET       13 - 20          uspokojivá                    4 000 - 5 000 g/m2 za 24 hod.
RET   >  20 neuspokojivá                pod 4 000 g/m2 za 24 hod.

 
Písmeno S

Softshell

soft-shellJe lehký a elastický materiál s membránou nebo bez membrány, který spojuje výhody druhé a třetí vrstvy. Je vodoodpudivý s vysokou prodyšností a zabraňuje průniku větru. Materiál nachází uplatnění v různých sportovních aktivitách a v rozličných povětrnostních podmínkách. Prodyšnost materiálu (breathability) činí 3 000-15 000 g/m2/24h a nepromokavost 3 000-15 000 mm vodního sloupce (water column).Písmeno T

T.I.D.E SEAL™

tide-sealVoděodolná membrána, garantuje sucho a pohodlí.
Thermolite

thermoliteS vláknem Thermolite se můžeme setkat v podobě náplní spacáků nebo v podobě vlákna pro výrobu funkčního prádla.

Mezi tzv. „dutými vlákny“ je Thermolite dobře zapsán jako kvalitní, trvanlivá náplň s dobrými izolačními schopnostmi a správně vyváženým poměrem mezi plnivostí, objemem a hmotností. Do spacáků střední třídy přináší vysoký kvalitativní standard.

Mezi vlákny určenými pro funkční prádlo vyniká rychlým odvodem potu a skvělým schnutím. Zároveň poskytuje výrazné zvýšení tepelného komfortu a díky strečovitosti neomezuje v pohybu. Velmi dobře si uchovává své vlastnosti po dlouhou dobu.


Eastman Tritan

Eastman Tritan

Prvotřídní materiál Eastman Tritan – amorfní kopolyester se zeleninovým původem. Eastman Tritan je produktem americké společnosti Eastman Chemical Company. Materiál vyniká jasností, pevností, hydrolytická stabilitou a chemickou odolností. Zároveň je biologicky rozložitelný a bezpečný pro vaše zdraví.Písmeno V

Vibram

vibramVibram je světovou jedničkou v oblasti vysoce výkonných gumových podrážek kombinující kvalitu, inovaci a nejlepší směsi. Vibram se umístil na trhu jako společnost vyrábějící širokou škálu podešví zaměřené na venkovní aktivity. V důsledku toho jsou Vibram podešve vždy vyráběny se třemi cíli: zajistit nejlepší výkon, maximální úroveň pohodlí a dlouhotrvající kvalitu.

Pro zachování vysoké úrovně Vibram podstoupí každá podešev sérii přísných testů jak v laboratoři tak v terénu ze strany specializovaného Vibram Tester týmu.

High Performance podešve Vibram® přináší okamžité výsledky výrobku spotřebitelům, kteří jsou obeznámeni s dědictvím Vibram® na outdoorovém trhu.