>> OSLAVTE S NÁMI DEN DĚTÍ <<

Tenaya

Země původu: Španělsko   |   Web výrobce: www.tenaya.net

Tenaya je španělská značka, jenž založil v roce 1997 José Luis García Gallego. Pochází z lezecké rodiny, kde všichni 4 bratři propadli lezení a cestička k vlastní značce začala mít postupně jasnější obrysy. Prvotní myšlenka se zrodila v roce 1995 při výstupu na Mt. Watkins v údolí Tenaya odkud pochází název. V roce 2015 vstupuje Tenaya na český trh a vy máte jedinečnou možnost botky zcela zdarma vyzkoušet.

Tenaya - další informace

Tenaya® je španělská firma specializující se na lezeckou a turistickou obuv, a také další outdoorové potřeby. Sídlí na jihovýchodě Španělska, v regionu s velkou tradicí v obuvnickém průmyslu. Firma byla založena v r. 1977 José Gallegou a jeho rodinnými příslušníky.

Ústřední myšlenky značky Tenaya® by se daly shrnout do těchto bodů:

  • Veškeré úsilí při vývoji lezecké obuvi je směřováno k potřebě lezce a k maximálnímu zdokonalení vlastností lezecké obuvi.
  • Design je co nejjednodušší a respektuje zejména potřeby lezce.
  • Tenaya® se nezabývá vývojem modelů primárně z hlediska jejich prodejnosti, ale klade důraz hlavně na funkčnost a zpracování.

Velmi rychle byli do tohoto projektu přizváni lezci jako Ron Kauk, Josune Bereziartu, bratři Pouové a Ramon Julián, kteří začali hrát ve vývoji důležitou roli.

Již v průběhu prvních dvou let od zavedení značky Tenaya® na trh byly naše lezečky použity v mnoha obtížných projektech po celém světě. Lezečky se prosadily především svou přesností a precizností při stání na malých stupech.

Následující generace Tenaya® modelů ohromila lezce svou schopností reagovat na biomechaniku nohy, stejně také ideální rovnováhou všech myslitelných vlastností produktu. S modelem Aqua+ přelezla Josune Bereziartu jako první žena na světě cestu obtížnosti 9a. Model tehdy doslova ohromil lezeckou veřejnost.

Poslední modely lezeček Tenaya® používají technologii SXR Dynamics, která kombinuje jednotlivé vrstvy podešve pro dosažení těch nejlepších vlastností boty určené pro lezení. V lezečkách Tenaya® dosáhl Ramon Julián během posledních let několikrát na titul národního mistra světa.

Dnes jsou zejména modely Ra, Inti a Masai čím dál více oblíbeny mezi stále rostoucím počtem lezců na celém světě, kterým pomáhají v realizaci jejich vlastních lezeckých projektů.

V Tenaya® hrdě držíme výrobu ve Španělsku. Nikdy nebudeme přijímat kompromisy v kvalitě, ale také v sociální politice i ochraně životního prostředí. Stále se držíme stejných hodnot, které stály u založení firmy. To je důvod, proč vlastně existujeme…

 

Nebyly nalezeny žádné produkty