⚠️ Eshop expeduje beze změny, možná ještě rychleji a navíc s dopravou ZDARMA už při nákupu nad 390 Kč. >>více informací ⚠️

Jak trávit čas při karanténě?

23.03.2020

Přemýšleli jste, jak využít čas, který většina z nás musí trávit doma? Našli jsme několik výhod tohoto času "navíc". :)


1) MŮŽEME ZAČÍT CVIČIT V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH, CO TŘEBA JÓGA?

jóga

Jóga patří mezi oblíbenou aktivitu všech věkových kategorií. Pravidelné cvičení jógy zvyšuje pružnost svalů, zlepšuje soustředění, stabilizuje tepovou frekvenci a celkově působí pozitivně na organismus. Jóga není náročná na prostor, ani na vybavení. Při cvičení vám postačí jóga podložka a jóga oblečení, což je však pro výsledný efekt důležité. Také je možné využívat řadu doplňků, jako jsou jóga bloky a další.

>>> VYBAVENÍ NA JÓGU NA PANDĚ

>>> VYBAVENÍ PRO DOMÁCÍ FITNESS NA PANDĚ


2) MÁME ČAS ZKONTROLOVAT, VYPRAT, ZALEPIT NEBO NAIMPREGNOVAT VÝBAVU

opravy a impregnace

Znáte to, všichni to odkládáme na "až pak" a přitom je to důležité. Skvělý čas na to projít celou vaší výbavu oblečení a bot. Stejně tak si kontrolu zaslouží stany, spacáky, bivaky, karimatky, batohy a další.

Péče o boty

O boty je potřeba se náležitě starat. Základem je kvalitní impregnace, ale nezůstává jen u ní, třeba kondicionér na kůži je skvělá záležitost,  změkčí tvrdou kůži. Kožené boty prahnou po výživě v podobě včelího vosku, na textilní boty je super impregnace ve spreji. Časem doslouží vložky do bot nebo budete potřebovat nové tkaničky. Důležité jsou také správné návleky na boty nebo třeba taška na boty, která umožní zašpiněné pohorky zabalit do batohu. Skvělou pomůckou při uskladňování bot je také roztahovák obuvi, který zajistí tvarovou stálost vašich oblíbených pohorek.

>>> IMPREGNACE, ČISTIČE A KONDICIONÉRY NA OBUV NA PANDĚ

Péče o technické a funkční oblečení

Nejdůležitější při péči o funkční oblečení je způsob jeho praní, v případě membrán je třeba věnovat pozornost také obnovování impregnace. Nikdy nepoužívejte běžné tekuté prací prostředky a aviváže! Zanáší membránu a ta pak nefunguje. Podobně mohou zamezit i optimální funkci dalšího funkčního oblečení.

Postup praní

  1. Vždy se první podívejte na informační štítek na oblečení a vycházejte z doporučení výrobce
  2. Zapněte veškeré zipy. Pozor dejte také na suché zipy, ty musí být také pečlivě zapnuté, jinak mohou poškodit další oděvy v pračce. 
  3. Otočte oblečení naruby.
  4. Použijte doporučené množství speciálního pracího prostředku - na merino vlnu doporučujeme Nikwax Wool Wash, na péřové výplně Nikwax Down Wash a na membrány na příklad Grangers Performance Wash. Dobře vám poslouží také osvědčený univerzální Atsko Sport Wash (na všechny prací textilie).
  5. Perte na 40° nebo menší teplotu, pokud to výrobce oblečení tak doporučuje.  
  6. Veškeré oblečení nechte kompletně uschnout (moderní sušičky mají program na funkční i technické oblečení).

Technické oblečení je potřeba také čas od času impregnovat, stejně tak oblečení s péřovou výplní! Pro péřové výplně doporučujeme Nikwax Down Proof, na membránové oblečení doporučujeme set pracího prostředku a impregnace Grangers Clothing Repel + Performance Wash 300 ml x 2.

Pokud při kontrole technického oblečení narazíte třeba na dírku, i to je řešitelné, nabízíme celou řadu záplat a lepidel.

>>> IMPREGNACE A PRACÍ PROSTŘEDY NA OBLEČENÍ NA PANDĚ

Péče o stany, spacáky, karimatky a další výbavu

Aby Váš stan či spacák dlouho sloužily, je zapotřebí kvalitní údržba a impregnace.

Díky pravidelné impregnaci bude stan odolný proti nepřízni počasí v podobě deště i mrholení. Samozřejmě jsou k tomu zapotřebí speciální přípravky určené přímo na impregnaci. Co se týče údržby, tak malé oděrky lehce opravíte díky opravné sadě na stany, nežádoucí fleky a nečistoty odstraníte pomocí speciálních čistících přípravků na syntetické materiály. V nabídce máme také přípravek McNETT GA Seam Grip +TF k opravě prodřených míst na podlážkách stanů, lodních pytlů, autoplachet apod.

>>> ÚDRŽBA A IMPREGNACE STANŮ NA PANDĚ

Zkontrolovat je potřeba také karimatku a spacák.

Průměrem návodů na praní spacáků je teplota menší než 40°C. Vždy se ale řiďte pokyny od výrobce. Doporučujeme používat přípravky pro praní syntetických/péřových výplní. Běžné prací prostředky výplň zatíží špatně vypratelnými látkami, spacím pytlům ubyde loft a vám komfort pro spaní. U péřových spacáků praných v pračce je samozřejmostí zvláštní program a speciální prací prostředek - ideálně přímo pro peří, jako je Nikwax Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně. Vodu po vyprání z výrobku vymačkejte. Sušit můžete v sušičce, doporučujeme přihodit 2-3 prací tenisáky. Nejlepší je však sušení na sušáku v horizontální poloze a občas protřepejte peří v komorách. Ke karimatkám najdete na našem webu opravné sady.

>>> ÚDRŽBA KARIMATEK A SPACÁKŮ NA PANDĚ

Impregnace na stany. Čistící prostředky na péřové výrobky, syntetická vlákna, vlněné prádlo a další. Univerzální prací prostředky na citlivé tkaniny. Speciální prací prostředky pro funkční spodní prádlo.Vodotěsná impregrnace švů. Lepidla na opravu obuvi. To vše najdete na našem webu také na jednom místě:

>>> IMPREGNACE, PRACÍ PROSTŘEDKY A LEPIDLA NA PANDĚ


3) NEBAVÍ VÁS ZDLOUHAVĚ VAŘIT? I NA TUTO VARIANTU JE SPRÁVNÝ OUTDOORÁK PŘIPRAVEN :)

strava

Dostali jsme se do situace, kdy se vracíme zpět ke plotnám a sporákům, ale co si budeme povídat, ne každého outdooráka baví škrábat brambory a vařit omáčky. Pokud si chcete jídelníček zpestřit ryze outdoorovou stravou, máme pro vás celou řadu velmi chutných jídel od Lyofood, dehydrovaná strava připravena liofilizací - tedy vakuovým vymrazováním. Bez konzervačních látek!

Navíc, při nákupu Lyofood nad 1000Kč na vás čeká další sleva 5%!

>>> CESTOVNÍ STRAVA NA PANDĚ


4) SPRÁVNÝ ČAS NA REVIZI HOROLEZECKÉHO VYBAVENÍ, KARANTÉNA NEBUDE TRVAT VĚČNĚ

horolezectví

Karanténa nebude trvat věčně. Nastal ideální čas zkontrolovat vybavení, či se přesvědčit zdali nějakému kousku výstroje neprošla zaručená trvanlivost daná výrobcem. Toto platí dvojnásob pro základní bezpečnostní prvek všech výstupů - pro horolezecké lano, jelikož na něm často může záviset váš život.

>>> HOROLEZECKÁ VÝBAVA NA PANDĚ


4) ŘEŠÍTE ZAMLŽOVÁNÍ BRÝLÍ PŘI NOŠENÍ ROUŠKY?

antifog

Máte dioptrické brýle a řešíte jejich neustálé mlžení při nošení roušky? Možná máte doma pomůcku, ani o tom nevíte. McNETT Gold Anti-Fog gel je prioritně určený pro potápěče, ale lze jej použít také na dioptrické brýle. U nás je aktuálně vyprodaný, ale na cestě jsou další.

>>> ANTI FOG NA PANDĚ


Těšíme se na Vás až se vše uklidní u nás v prodejně v Písku!

Za tým Pandaoutdoor.cz
Honza a Michal

Boubín